Choď na obsah Choď na menu

Vyhodnotenie XXIV.ročníka vianočného turnaja

ťazom kvalitne obsadeného XXIV. ročníka vianočného halového minifutbalového turnaja v Bánovciach n/B sa stal prekvapujúco, ale zaslúžene jeho nováčik FTS LOGISTIK.

Neodmysliteľnou súčasťou vianočných sviatkov v Bánovciach n/B je už tradičný halový minifutbalový turnaj o Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora mesta Bánovce n/B. XXIV. ročník nezostal nič dlžný tým predchádzajúcim a opäť sa postaral o peknú športovú akciu. Aj v  tomto roku sa turnaja zúčastnilo viac ako 20 družstiev z okresov Bratislava, Trenčín, Prievidza, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou.      Predkolo turnaja sa odohralo dňa 23. decembra 2017 v športovej hale Bánovce nad Bebravou. Do širšieho turnaja, ktoré sa hrá pravidelne  26.12.  postúpilo najlepších 18 mužstiev, ktoré  vytvorilo podľa vopred určeného kľúča  6 trojčlenných skupín. Širšie finále opäť potvrdilo že tento turnaj nemá nikdy vopred určeného favorita a prinieslo opäť nielen veľa pekných duelov ale  samozrejme aj prekvapení. Asi k tým najväčším patrí vyradenie bronzovej Borusie Bánovce n/B s ligovým brankárom Marekom Igazom resp. Bayernu K.Ves ktorej dres obliekli súrodencami Samuel a Martin Štefanikovci.  No hlavne vyradenie minuloročného víťaza V.Hradnej ktorej dres obliekli aj v tomto roku prvoligový hráči AS Trenčín Denis Jančo, Martin Šulek a hlavne slovenský reprezentant a súčasný hráč Span. klubu Celta Vigo Stanislav Lobotka. Práve jeho výkon v širšom finále bol ozdobou turnaja a jeho 3 góly boli odmenené aplauzom resp. potleskom zaplnenej haly.
 Do  užšieho poobedného finále postúpilo napokon len  6 najlepších družstiev t.j. víťazov jednotlivých skupín. Z predchádzajúceho ročníka si postup vybojovali len Colo Colo z Bánoviec n/B a Jamajka Topoľčany. Ostatné štyri kolektívy a to  Orol Miezgovce, Boca-Juniors Bánovce n/B, Dubodiel si účasť v užšom finále zopakovali po ročnej prestávke. Nováčik turnaja FTS Logistik  vedené menežérom Dušanom Gabajom prišiel na turnaj v silnej zostave. V jeho drese nastúpilo niekoľko bývalých ligových hráčov Slovana Bratislava, Dukly Trenčín či Sprataka Trnava ako napr. Rastislav Kostka, brankár Marián Kapusta, Jaroslava Prekop, Andrej Filip...atd. hlavným strojcom ich neskoršieho víťazstva však bola trojica aktívnych hráčov z Brazílie a to: Valdemar De Silva, Viktor Martin De Suaza a Weslei Dos Santos.
Vo večernom finále pred zaplneným hľadiskom si prvenstvo   nakoniec  vybojovalo mužstvo FTS Logistik   ktoré zdolalo minuloročného finalistu Jamajku Topoľčany až na pokutové kopy 4:3, keď zápas sa skončil v riadnom hracom čase remízou 0:0.      V zápase o tretie miesto si Cololo Colo poradilo s Boca Junior  2:0, keď skórovali Denis Minárik a Juraj Laco. Na 5 resp. 6 mieste skončili napokon hráči Dubodiela a Orla Miezgovce.   Najlepším strelcom turnaja s 5 gólmi sa stal Weslei Santos z víťazného mužstva. Najlepším brankárom bol vyhodnotený Tomáš Oravec  z mužstva Colo Colo.   Cenu pre najlepšieho hráča tento krát získal Valdemar De Silva opäť z víťazného mužstva. Cenu fer-play obdržal talentovaný Jozef Flóroz Boca Juniors.   Opäť sa potvrdilo, že tento najstarší a možno aj najväčší amatérsky vianočný turnaj (pozn. turnaj sa hrá od roku 1993 a zúčastnilo sa ho doposiaľ 717 mužstiev a vyše 7400 hráčov)  nemá hlavného favorita, pretože v priebehu jeho XXIV. ročníkov sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu družstvu obhájiť jeho prvenstvo.
Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora Bánoviec n/B, ako aj ceny najlepším kolektívom a jednotlivcom odovzdali osobne primátor mesta Marián Chovanec, starosta obce Miezgovce Juraj Trgyňa. Prezident Slovenského orla Bratislava Ing. Jozef Gálik a riaditeľ turnaja Mgr. Miloš Šagát.
XXIV. ročníka sa zúčastnilo vyše 200 hráčov a pod dohľadom rozhodcov Jozefa Bečku a Denisa Porubana bolo odohraných  spolu v priebehu dvoch dní 28 zápasov.  Tak ako aj po minulé roky aj v tomto roku sa organizátorom turnaja podarilo vyplniť vianočné sviatky peknou kultúrno-spoločenskou akciu, čoho dôkazom bola opäť bohatá divácka návšteva a zaplnená športová hala.
V priebehu turnaja, tak ako každý rok bola vykonaná zbierka „Minca pre choré deti“ ktorá spolu s časťou výťažku turnaja bude venovaná onkologickému oddeleniu Detskej Fakultnej nemocnici v Bratislave. V doterajšej histórii, bolo takto odovzdaných vyše 5.500 €.
Organizátor turnaja Slovenský Orol aj touto cestou ďakuje všetkým  hráčom, divákom, ako aj  mediálnym a reklamným partnerom   firme Ezop Slovákia, AZ-Systém, Ferplay Sport , G.S.Company -Tempwork s.r.o. a v neposlednej rade OU Miezgovce a MsU Bánovce n/B za poskytnutú pomoc pri zorganizovaní tohto podujatia.